Sbor dobrovolných hasičů Dlouhoňovice

Výjezdová jednotka

Naše jednotka je zařazena do kategorie JPO V – jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s místní působností, kterou zřizuje obec Dlouhoňovice.

Výjezdová jednotka v současné době sčítá 11 členů – v počtu jeden velitel jednotky, dva velitelé družstva, tři strojníci a pět hasičů.

V roce 2016  byly ze strany obce Dlouhoňovice investovány nemalé částky do modernizace zásahové techniky. Hlavní a největší položka se týkala nákupu nového zásahového automobilu CAS 10/6000 značky DAF. Tento automobil nahradil dosluhující, přes 40 let starou, ale stále sloužící Škodu 706 RT. Cisterna byla také kompletně vybaveno novou technikou a nářadím. Dále byla pořízena nová stříkačka PS 12.

V roce 2019 byl pořízen dopravní automobil značky Peugeot Boxer s devíti místy k sezení.

Vůz z roku 2001 je postaven na podvozku DAF CF-290 ATI 4×4. Pohání ho motor o výkonu 214 kW skrze automatickou převodovku. Nechybí uzávěrka diferenciálu a automatické dofoukávání pneumatik za jízdy.

Cisterna o rozvoru náprav 3 680 mm měří na délku 7 200 mm, na šířku 2 550 mm a na výšku 3 300 mm. Pohotovostní hmotnost automobilu je 10 490 kg.

Čtyřmístná kabina pro mužstvo je integrována v nástavbě. V opěradlech sedadel jsou integrovány držáky dýchacích přístrojů.

O dodávku vody z 6000litrové nádrže se stará přenosná motorová stříkačka Rosenbauer FOX. Na střeše nástavby jsou hned tři lafetové proudnice, ovládají se z prostoru pro osádku.

Bývalý zásahový automobil Škoda 706 RT

Peugeot Boxer s pohonem přední nápravy je osazen čtyřválcovým přeplňovacím motorem o výkonu 103 kW a manuální šestistupňovou převodovkou.

Vůz je vybaven zadními parkovacími senzory. Mezi další komfortní výbavu patří klimatizace – jak pro přední, tak pro zadní část; pro vytápění lze použít i nezávislé topení.

Osvětlení okolí vozu zajišťují LED světlomety na bocích a v zadní části. K dispozici jsou rovněž dvě ruční svítilny a dva pracovní světlomety.

Pro spojení je ve voze analogová vozidlová radiostanice. V dobíjecích chytech jsou navíc dvě ruční radiostanice.

Nástavbu provedla firma Hagemann. Automobil nese označení DA-L1Z a bude sloužit zásahové jednotce, ale také pro soutěžní družstva k dopravě na soutěže.